EN

Novinky

V Praze za podpory Aliance proběhl summit dodavatelů Westinghouse a Bechtel

Akci pro dodavatele organizovaly společnosti Westinghouse Electric Company a Bechtel ve spolupráci s Aliancí české energetiky. Obě firmy v listopadu předložily nabídku k výstavbě nového jaderného zdroje u nás.

V úvodu vystoupil jmenovaný velvyslanec USA v České republice Bijan Sabet, který přivítal zástupce 55 českých firem. „Společnosti Westinghouse a Bechtel mě ujistily, že Českou republiku berou velmi vážně. Firmy spolupracují již více než 70 let na úspěšných dodávkách jaderných energetických aktiv ve snaze zajistit čistou a odolnou energetickou infrastrukturu,“ poznamenal velvyslanec Sabet na akci Supplier Day. „Uznávají vaši odbornost a zkušenosti a vědí, že pevné vztahy s vámi a vašimi společnostmi nejsou jen užitečné, ale nezbytné pro úspěch.“

K vzájemné spolupráci obou společností s českými firmami se vyjádřil Josef Perlík, výkonný ředitel Aliance české energetiky: „Český průmysl si váží zájmu obou společností o spolupráci a je připraven se maximálně zapojit do tvorby dodavatelského řetězce a realizace projektů. Vnímáme současnou diskusi mezi partnery jako unikátní šanci na vytvoření strategického partnerství mezi oběma stranami, které může být velmi přínosné a zajímavé jak pro Českou republiku, tak pro další země, kde plánují rozvoj jaderné energetiky.”

Jak ukázala analýza potenciálu českého průmyslu zveřejněná VŠE minulý čtvrtek, je možná účast českých firem na výstavbě nových jaderných zdrojů v rozsahu 65 % celkových dodávek v kombinaci stavby a technologie. Případným strategickým partnerstvím by se navíc mohla otevřít možnost jejich zapojení nejen v individuálních dodávkách jednotlivých komponent a zařízení, ale i v řízení dodávek vyšších logických celků jednotlivých částí výstavby nových jaderných zdrojů.

Více informací k summitu si přečtěte například na webu ekonomickytydenik.cz

 

Zpět na novinky