EN

VÍTKOVICE ENERGETICKÉ STROJÍRENSTVÍ a.s.

VÍTKOVICE ENERGETICKÉ STROJÍRENSTVÍ a.s.

Společnost Vítkovice Energetické Strojírenství ze skupiny WITKOWITZ je tradiční český výrobce náročných strojírenských výrobků, který navazuje na nepřerušenou tradici výroby od roku 1888.

Kromě více než 130 let zkušeností s produkty pro klasickou energetiku, firma přes 40 let uskutečňuje dodávky pro jadernou energetikou, a to pro české jaderné elektrárny Dukovany a Temelín, slovenské jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice a Mochovce, maďarskou JE Paks, ukrajinskou JE Rovenská, finskou JE Lovisia a další.

Společnost Vítkovice Energetické Strojírenství vyrábí náhradní díly primárního okruhu JE VVER 440 a 1000 MW a speciální výměníky a tlakové nádoby pro tzv. sekundární okruh jaderné elektrárny.

Firma vždy historicky plnila všechny požadavky nároků na kvalitu a certifikace, ať už někdejších sovětských nebo následně ruských předpisů pro výrobu zařízení jaderné energetiky. Při výrobě tlakových dílů pro klasickou energetiku společnost splňuje veškeré nároky a požadavky dle evropských výrobních kódů – PED a amerických standardů ASME I a ASME VIII. Vítkovice Energetické Strojírenství nabízí zkušenosti a garantuje transparentnost celého procesu výroby.

„Podílíme se na údržbě a obnově zařízení stávajících jaderných bloků a máme velký zájem na budování nových zdrojů v Dukovanech i jinde v Evropě. Jsme natolik technologicky vybaveni, že výrobu jednotlivých zařízení zvládneme v našich výrobních prostorách a na našich zařízeních. Zároveň jsme připraveni spolupracovat s dalšími českými firmami jaderného průmyslu,“ říká Milan Mercl, předseda představenstva firmy.

Téměř 250 zaměstnanců společnosti je připraveno aktivně se podílet na budování čistého energetického zdroje pro Českou republiku a know-how a odbornost firmy uplatňovat i na dalších evropských projektech.