EN

Metrostav DIZ

Metrostav DIZ s.r.o.

Společnost Metrostav DIZ se uchází o zapojení do realizace nového jaderného zdroje v pozici hlavního stavebního dodavatele. Firma disponuje dlouholetými zkušenostmi z rozsáhlých projektů jak v klasické, tak jaderné energetice. Díky zázemí mateřské společnosti Metrostav a.s. má k dispozici významný technický i personální potenciál.

Společnost je otevřena případné spolupráci se zahraničními stavebními firmami za předpokladu, že budou mít zkušenosti s výstavbou daného typu jaderné elektrárny a projekt bude veden společně.

Stavební část představuje přibližně 20 % objemu výstavby jaderného zdroje.

Všechny poslední velké energetické projekty v České republice byly z pohledu stavby realizovány za účasti Metrostavu. Firma stabilně působí ve všech jaderných elektrárnách v Česku i na Slovensku. Díky více než padesátiletým zkušenostem z realizace velkých projektů má dobré předpoklady pro zvládnutí tohoto důležitého projektu. Přestože bude potřeba odpracovat ještě řadu úkolů, Metrostav DIZ je připraven.

Společnost Metrostav DIZ má přístup k akumulovanému firemnímu know-how Skupiny Metrostav i jejím lidským zdrojům.


Nejvýznamnější provozy a členové Skupiny, které se zapojí do výstavby NJZ:

Reference:

  • Rekonstrukce elektrárny Prunéřov 2, Česká republika, (ČEZ, a.s., 3×250 MW)
  • Výstavba Elektrárny Ledvice, Česká republika (ČEZ, a.s., 660 MW)
  • Výstavba elektrárny Počerady, Česká republika (ČEZ, a.s., 880 MW)
  • Snížení emisí SOx v Elektrárně Mělník, kotle K1-K6
  • 41 realizovaných smluv na JE (JE Dukovany, JE Temelín, JE Jaslovské Bohunice, JE Mochovce) a dalších 17 smluv na JE v realizaci (JE Dukovany, JE Temelín, JE Jaslovské Bohunice)

https://www.metrostavdiz.cz/